Sevgili Annelere,

👶🏻🍼Köpek dostlarıma hamilelik süreci için önerilerim:

Mükemmel Sakatat ve Dana Yürek içerikleri, donuk yemiyorsa freeze-dried ödüllerden kırmızı sakatatlar dalak, yürek, ciğer bu dönemde vitamin ve mineral takviyesi olarak kullanılabilir. 

Sebze oranı normalde besininde fazlaysa bunu olabildiğince düşürmek ve eti artırmak bu süreçte önemli. 

6 ve 8. Haftalarda, her hafta yediği miktarı ortalama %6-8 arası artırmak gerekiyor gramaj ölçüsünde. Yeme boyutunu daha az ve gün içerisinde daha sık yapmalıyız. Annenin şişmanlaması için değil yavrulara daha fazla besin göndermesi için. 8. haftayla birlikte normalde yiyorsa kesinlikle kemik yemesin, sindirimini zorlamayalım. 

Hafta 9 yeme ölçüsünü azalttığımız ve zaten kendiliğinden daha az yemek isteyeceği bir döneme giriyoruz. Sadece bu hafta sebze oranını lif ve bağırsakları rahatlatacağı için biraz artırabiliriz, Detoks İksiri de tüm hamilelik boyunca ve özellikle bu dönemde faydalı olacaktır. 

Doğumdan 1-2 gün önce tamamen yemeyi kesebilir, endişelenmeyin!

Annemiz doğurduktan sonra emzirmeye başladığında istediği kadar yemeli ki yorgun düşmesin. Ne zaman ki süt vermeyi bırakacak o zaman tekrar aslen yediği miktara yani hamilelik öncesi kadarına düşürebiliriz! 

Bebekler doğduğunda Dr. Nick Thompson’ın da tavsiyesi 2. 3. Haftadan hemen sonra Sade Tavuk Etli Donuk Mama veya önceden dondurup çözdürdüğümüz tavuk göğsü ile dişlerini çiğ besinlere alıştırmaya başlamak. Bir yandan süt emip bir yandan çiğe geçiş yapabilirler doğalarındaki gibi.


Bir cevap yazın