Bağırsak Sağlığı

Probiyotik bakteriler yalnızca bağırsak sağlığında değil, genel sağlığın korunmasında etki gösterirler. Bağışıklığın nelere karşı gelebileceğini ve ne denli güçlü olduğunu bağırsaklar belirler. Sağlıklı bağırsaklar kedi ve köpeğinizin zararlı olabilecek bakterilere, virüslere, günlük karşılaşabilecekleri toksin içeren maddelere karşı dayanıklı olmalarını ve kilo kontrolünü sağlayarak, yaşam kaliteleri yüksek bir biçimde yaşamalarına yardımcı olur.

Kedi ve köpeğinizin bağırsak sağlığına katkıda bulunabileceğiniz yöntemler:

Besleyiciliği yüksek, doğalarına uygun besinler sunmak.

Kedi ve köpekler sağlıklı olabilmek için gerçek et tüketmeye ihtiyaç duyarlar. Uygun koşullarda hazırlanmış ve parazitlerin önlenmesi için önce dondurulmuş olan etlere ek aynı yöntemle hazırlanan sakatat çeşitleri, etli kemikler, püre şeklinde en çok faydalandıklarını bildiğimiz meyve ve sebzeler besleyiciliği yüksek bir menü oluşturmanızı sağlar.

Menülerine probiyotik ve prebiyotik kaynakları katmak.

Bağırsağın yapısını zenginleştirecek ve iyi bakterilerin sayılarını artıracak takviyeler yapabilirsiniz. Kefir gibi fermente bir içecek vitamin, mineral, elektrolit, enzim, protein ve yağ asitleri bulundurur. Probiyotikler bağışıklığın güçlenmesi, bağırsaktaki enfeksiyonların giderilmesi ve ishal tetikleyen durumlarda bağırsağın iyileştirilmesi için kullanılır. Probiyotik ve prebiyotik karışımımız Detoks İksiri‘ni evde bulundurmak işinizi kolaylaştırabilir.

Kemik suyu takviyesini unutmayın!

Kolajen ve sıvı jelatin kaynağı kemik suyu antioksidan bakımından çok zengindir, ciğeri temizleyerek bağırsağın iç zarını onarır. Menülerine eklediğimizde besinlerin emilimini artırarak bağırsağın iç yapısını mükemmele yakın bir ortam haline getirebiliriz. Amino asitler açısından zenginliği sebebiyle yaşlanma belirtilerine yönelik de kullanılır. Bir faydası da, su içmekten hoşlanmayan kedi ve köpek dostlarımızda lezzetli bir nem takviyesi olabilir!

Günlük egzersiz ve oyun saatleriyle stresi azaltın.

Tüylü dostunuzla yürümek, evin içinde oyun oynamak yalnızca fiziksel değil aynı zamanda zihinsel sağlığı için de çok önemlidir. Bütün kedi ve köpekler farklıdır dolayısıyla yaşam koşullarınıza uygun ne şekilde hareket için yer ve zaman ayırabileceğiniz konusunda siz seçim yapabilirsiniz. Hareketli vakit geçiren dostlarımız eğlenir ve bu sayede de vücutlarındaki cortisol oranı azalır. Cortisol yükseldiğinde bağışılık seviyesi düşerek enflamasyona sebep olabilir. Kedileri yürütmek herkes için mümkün olmasa da hoşuna gidecek bir oyuncakla oynatabilirsiniz!

You are currently viewing Bağırsak Sağlığı

Bir cevap yazın