İçeriklerimizin Faydaları

Tavuk Eti: Dostlarımız için mükemmel bir protein kaynağı olan tavuk, amino asit, glikozamin ve omega 6 yağ asitleri bakımından zengin olup kemik sağlığının gelişimi ve korunmasında, sağlıklı cilt ve parlak tüylerin oluşmasına yardımcı olan, sindirebilirliği yüksek bir besin maddesidir.

Dana Eti: Aminoasit içeriği, omega-3 ve omega-6 yağ asitleri bakımından zengin olup köpekler ve kediler için sığır etinden daha sindirilebilir özelliktedir.  Aynı zamanda deri sağlığının korunması ve yara iyileşmesine yardımcı olan çinko ve enerji metabolizması için gerekli olan fosfor gibi mineraller içermektedir.

Tavuk yürek: Kalp, dostlarımız için mükemmel bir protein, B vitamini ve demir kaynağıdır. Bazı esansiyel yağ asitlerini ve az miktarda da A vitamini içerir. Ayrıca kalp, kedi dostlarımız için esansiyel bir aminoasit olan taurin kaynağıdır.

Dana yürek: Protein, koenzim Q10, selenyum, fosfor ve çinko bakımından zengin olup, normal bir ete kıyasla daha fazla kolajen ve elastin içererek eklem sağlığını desteklemektedir.

Kabak: Lif bakımından zengin olup iyi bir C vitamini, magnezyum ve potasyum kaynağıdır. Düzenli tüketiminde dostlarımızı enfeksiyonlardan, kanserden ve kardiyovasküler hastalıklardan korumaya yardımcı olabilmektedir.

Zeytinyağı: İyi bir enerji kaynağı olmakla birlikte polifenoller, E vitamini, klorofil ve karotenoidler dahil olmak üzere yüksek seviyelerde antioksidanlar içeren zeytinyağı, vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir. Tüm türlerde yaşlanma ile ilgili bilişsel gerilemeyi önlemeye yardımcı olur ve erken yaşlanmaya yol açabilen serbest radikal hücre oksidasyonunu önler. Bu durum özellikle yaşlı köpekler ve Poodle, Border Collie, Alman Çoban gibi zeki ırklar için oldukça önemlidir. Ayrıca tekli doymamış yağlar bakımından zengin olup, kardiyovasküler hastalık ve diyabetin etkilerini önler ve azaltır. Deri ve tüy sağlığı açısından faydalıdır, alerji ile ilişkili kaşıntıyı hafifletebilmektedir. Kanser riskinin azaltılmasında ve önlenmesinde etkili olduğuna inanılan bazı bileşiklere (skualen ve terpenoidler) ek olarak oleik asit içerir.

Yumurta: Esansiyel aminoasitler, A, D, B2, B12 vitamini, folat, demir, selenyum, yağ asitleri bakımından zengin düşük kalorili bir besin maddesidir. İyi bir protein kaynağı olmasından dolayı kas yapımında, tüy ve deri sağlığının korunmasında, kemik dokusunda meydana gelen hasarların onarılmasında yardımcı olabilmektedir.

Tavuk ciğer: Protein, yağ ve A ve B vitamini, bakır, demir, niasin, fosfor ve çinko bakımından zengin bir besin maddesidir. Omega-3, omega-6 yağ asitleri ve dostlarımız için gerekli olan esansiyel amino asitleri içerir. Yüksek yağ içeriği nedeniyle özellikle büyüme çağındaki köpekler ve/veya zayıf köpekler için özellikle iyi bir seçimdir. Yüksek A vitamini içerdiğinden dolayı özellikle göz sağlığının korunmasında önemli bir rol oynar.

Kefir: Bir probiyotik olan kefir sindirim sistemi için yararlı bakteriler içerir. Köpeklerin sindirim kanallarında da doğal olarak bulunan ve lactobacillus acidophilus ismi verilen bu bakteriler sindirim kanalında mantarların ve zararlı bakterilerin üremesini engellerler. Köpeklere kefir vermek daha sağlıklı bir sindirim sistemine sahip olmalarını sağlar. Ayrıca dostlarımızın bağışıklık sisteminin de güçlenmesini sağlar. B1, B12, A, D, K vitamini ve biyotin açısından zengindir ve dostlarımızın ihtiyaç duyduğu temel minerallerden kalsiyum, fosfor ve magnezyum içerir.

Hamsi: Protein, yağ, kalsiyum, selenyum, B vitamini ve DHA ve EPA gibi omega 3 yağ asitleri bakımından zengindir ve güçlü bir anti-enflamatuar olup, kardiyovasküler sistem, beyin, eklemler, deri ve tüy için faydalı bir bir besin maddesidir.

Zerdeçal & Karabiber: Zerdeçal içerisinde “curcumin” denen bir bileşik içerir. Curcumin antioksidan, anti-inflamatuar, antiviral, antibakteriyel, antifungal, antikanser etkilerinin yanında yara iyileşmesine de katkı sağlar. Artrit, diyabet, kanser, karaciğer hastalığı, gastrointestinal sorunlar, alzheimer gibi hastalıklarla savaşmaya yardımcı olabilmektedir. Karabiber de aynı zerdeçal gibi içerisinde “piperin” adı verilen bir bileşik içerir. Bu iki baharatın beraber kullanılmasında en büyük fayda, karabiberin zerdeçalın biyoyararlanımını arttırmasıdır. Karabiberde bulunan piperin vücutta ilgili reseptörleri uyararak ağrıyı azaltmada yardımcı olabilmektedir. Ayrıca zerdeçal ve karabiber, Helicobacter pylori bakterilerinin yol açtığı peptik ülserlerin yol açtığı mide mukozasındaki hasarı hafifletebilmektedir. Ayrıca bu iki bileşen de antioksidandır.

Yumurta kabuğu tozu: Dostlarımız için mükemmel bir kalsiyum ve protein desteği sağlayan yumurta kabukları, dostlarımızın kemiklerini veya dişlerini güçlendirmede yardımcı olup özellikle kemik yeme zorluğu ve hassasiyeti olan köpekler için değerli bir kalsiyum takviyesidir

Kırmızı Lahana: B1, B2 ve C vitamini bakımından zengin, glisemik indeksi düşük, lif bakımından zengin bir besin maddesi olup sindirime yardımcı olmanın yanısıra ve güçlü bir antioksidan olduğundan dolayı kanserle mücadelede önemli rol oynar.

Yeşil Elma: Yüksek lif miktarına sahip olan elma, gastrointestinal sistemin sağlığı için yardımcı bir besin maddesidir. Antioksidandır ve eklem sağlığı için gerekli olan A ve C vitaminlerini içermektedir. Ayrıca dostlarımızın dişlerini temiz tutmaya ve nefes kokusunun azaltılmasına yardımcı olabilmektedir.

You are currently viewing İçeriklerimizin Faydaları
Türkiye'de İlk Sağlıklı İyi Niyetli Kedi Köpek Maması

Bir cevap yazın