Kemik Suyu

Kolajen ve sıvı jelatin kaynağı kemik suyu antioksidan bakımından çok zengindir, ciğeri temizleyerek bağırsağın iç zarını onarır. Menülerine eklediğimizde besinlerin emilimini artırarak bağırsağın iç yapısını mükemmele yakın bir ortam haline getirebiliriz. Amino asitler açısından zenginliği sebebiyle yaşlanma belirtilerine yönelik de kullanılır. Bir faydası da, su içmekten hoşlanmayan kedi ve köpek dostlarımızda lezzetli bir nem takviyesi olabilir!

Yaş arttıkça kolajen üretimi azalır ve eklemlerde, tırnaklarda, deride ve tüylerde etkilerini gözlemleriz. Kemik Suyu ilikli doğal ve zengin kolajen içeriğiyle sindirim, eklem, deri, tüy ve böbrek sağlığını destekleyerek güçlü bir bağışıklık sistemini destekler. 

Sindirim – Kolajen tüylü dostunuzun bağırsak iç yüzeyinindeki koruyucu katmanı güçlendirmek için gereken amino asiti içerir; bu sayede besin emilimi artar ve bağırsak sızıntıları engellenir.

Eklemler – Kolajen kıkırdakların bütünlüklerini koruyarak eklemlerin de desteklenmesini sağlar. Artirit ve eklem ağrıları olan tüylü dostlarımızda rahatlatıcı etkileri gözlemlenebilir.

Deri ve Tüyler – Kolajen tüketimi deri esnekliğini artırarak vücudun iyileştirme sürecini hızlandırabilir.

Karaciğer Detoksu – Halılarda ve yeryüzeylerinde bulunan kimyasallar karaciğerde birikirler. Kolajen karaciğerdeki toksinleri nötralize eden ve vücuttan güvenle uzaklaştırılmalarını sağlayan glisin içerir.

Bağışıklık Sistemi – Kolajen bağışıklığı güçlendirmek için esas olan amino asidi içerir, antiviral özelliği ile de vücudun direncini artırmaya yardımcı olur.

You are currently viewing Kemik Suyu

Bir cevap yazın