Bir Çiğ Beslenme Rockstar’ı

İngiltere’ye gittiğimde her şey akışta gelişti ve hayranı olduğum veteriner Dr. Nick Thompson’la tanışma fırsatım oldu. Bunun ötesinde, bu işte karşılaştığım ve niyetimi gören herkes gibi beni canı gönülden desteklemek istediğini anladım. İstanbul’a gelecek ve biz tüylü dostlarını çok sevenler için 20 yıldır savunduğu çiğ beslenmeyi detaylarıyla anlatacak! Etkinliğin Haziran’ın ilk cumartesi ayın 6’sında olmasını planlıyoruz. Katılım sınırlı olacak ve biletleri websitemiz üzerinden alabileceksiniz.

Nick’le henüz tanışmadıysanız Youtube’da bir çok videosu var, adını “Dr. Nick Thompson” diye yazarak araştırmanız mümkün. En ünlüsü de “Trust Me I’m A Vet” adlı video! Gerçekten çok komik 🙂 Bu adamın yalnızca bilgisine değil mizah anlayışına da hayranım! Tamamı elbette İngilizce dilinde ben yavaş yavaş altyazı ekleyerek kendi sayfamızda da can alıcı noktaları paylaşmaya başlayacağım. Hatta biz daha henüz tanışmamışken ve bu işe ilk başladığım aylarda paylaştım bu bahsettiğim ünlü videodan kısa bir kesiti. Nick’i bu kadar sevmemin sebebi lafı uzatmadan dosdoğru konuşması ve özellikle sağduyuyla anlayabileceğimiz gerçekler konusunda ısrarcı olmasıdır.

Ne demek istediğimi içeriklerini izledikçe anlayabilirsiniz! İşlenmiş gıdanın çocuklarımız için zararlı olduğunu bilmemiz için tonlarca zaman ve para ayırarak ispatlar aramak yerine elimizi çabuk tutup sağlıkları adına harekete geçmemizi öneriyor. Ayrıca çiğ beslenmenin de çocuklarımız için ne kadar faydalı olduğunu ispatlamak adına da bu alanda çok daha fazla bütçe ayırmak gerektiğini vurguluyor. Raw Feeding Veterinary Society’nin Başkanı olan Dr. Nick, her sene bu “Çiğ Besleyen Veteriner Topluluğu” ve dünya üzerindeki tüm çiğ besin üreticileriyle konferans gerçekleştiriyor.

Bir dahaki sene Raw For Us olarak katılım sağlayacağım. Bunun öncesindeki konuşmaları da RFVS websitesinden ücretli olarak takip ettim. Gerçekten çok sert ve benim Instagram’da paylaşamayacağım şekilde markaları art niyetle suçlayan açıklamalar yapıyor katılan veterinerler, blog yazarları, üreticiler ve daha fazlası…

You are currently viewing Bir Çiğ Beslenme Rockstar’ı

Bir cevap yazın