Coronanın Gülen Yüzü

“If you’re in search of some good news to lighten your mood during these difficult times, check this out: A shelter system in New York City, the Animal Care Centers (ACC), put out a call recently for 200 foster homes and received 2,000 applications in response!

It seems a lot of pet lovers in NYC go without animal companions because under normal circumstances, they’re rarely home and don’t feel it’s fair to leave a furry family member alone for long hours every day. If it’s possible for the coronavirus pandemic to have a silver lining, perhaps it’s that people facing the reality of being stuck inside for several weeks are opening their hearts and homes to foster pets.”

“Eğer bu zor zamanlarda modunuzu yükseltecek bir haber duymak isterseniz şunu dinleyin: New York’taki bir barınak sistemi ACC, 200 tane evle geçici yuva yapmaları için iletişim kurdu ve karşılığında 2000 başvuru aldı!

Öyle görünüyor ki New York’taki hayvanseverlerin çoğu normal koşullarda evcil hayvanlarla yaşamıyordu çünkü evde çok az vakit geçiriyorlardı ve tüylü aile üyelerinin uzun saatler boyunca evde tek başlarına olmalarını istemiyorlardı. 

Eğer coronavirüsün iyi bir yanını görmek istersek, insanların uzun bir süre daha evde geçireceklerini bilmeleri kalplerini geçici yuva olmak için sahipsiz dostlarına açmalarına sebep oluyor, bu gelişmeyi dikkate alabiliriz!” 

Durum sadece New York’ta da değil; Texas’ta da sahiplenilen evcil hayvan sayısında artış gözlemleniyor. 

Geçici yuva olmak yalnızca sahiplenilen dostumuz için değil, aynı zamanda yalnız yaşayan veya “normal” koşulların değişmesiyle hayata karşı motivasyon geliştirmekte zorlanan bir çok insan için ışık oluyor. Hayatlarımızdaki aydınlatıcı etkileri de bu olsa gerek! 

Yazının tamamı için Healthy Pets with Dr. Karen Becker websitesindeki linki paylaşıyorum.

You are currently viewing Coronanın Gülen Yüzü

Bir cevap yazın