raw for us humangrade raw pet food fresh ingredients pet health

Raw For Us

Güvenilir çiğ gıdalar tüylü dostlarımızın hayat kalitelerinde %100 fark yaratıyor. Hammaddenin kalitesi ve hizmet koşulları kritik. Türkiye’ye bu işi ilk defa Raw For Us özgün bir marka olarak ve AR-GE çalışmalarına dayanarak yapıyor. Taze insan gıdasından donuk ve freeze-dried çiğ mama üretiyoruz. Öncü teknoloji kullanarak yerli üretimde memleketimize değer katıyoruz. Her alışverişinizle sokaktaki dostlarımızın ihtiyaçlarını da kolladığınızı hatırlatmak isteriz. İyi Besle İyi Hisset!

Beslenme ve Ötesi

Mama Tarihçesi

Günümüzde kedi ve köpek dostlarımızın sıkça hastalanmalarının ve erken ölmelerinin sebebini beslenmeye bağlayan bir çok araştırma sürüyor. İlk işlenmiş evcil hayvan maması 100 yıl önce üretildi. Sanayide insanlar için gıda veya giysi olarak işlenmeye uygun olmayan hayvan parçalarının tesislerde un haline getirilmesi ve ekonomiye geri kazandırılması büyük işletmelerin dikkatini çekti. Şimdi mama üretim tesislerinde farklı kalitelerde hayvansal türev ürünleri satın alan mama firmaları büyük miktarda mısır, pirinç veya soya gibi tahıl kaynaklarıyla, tahılsız tariflerde bile bezelye ve patates unları veya nişastalarıyla yüksek ısı ve basınç işleminden geçirilerek taneleştirilen, besin değerleri için ve raf ömürlerinin uzun olması için katkı maddeleri ve koruyucular eklenen, dostlarımıza çekici gelmeleri için sentetik aroma ile spreylenen paketli mamaları üretiyor. Mama üretimi hakkında derinlemesine öğrenmek isteyenler için: 👁 Faydalı Linkler

Donuk ve Freeze-Dried Üretim

Doğaları gereği etçil dostlarımıza en yüksek besin emilini çiğ gıdalar sunar. Minimum seviyede işlenmiş, yalnızca karıştırılıp, dondurulmuş olan, hiçbir sentetik ve koruyucu içermeyen beslenme tipine Çiğ Besleyen Veteriner Hekimler Topluluğu beslenmenin altın standardı adını veriyorlar. Gerçek gıda ile beslemek yerine gerçek yiyecekler çocuklarımızın sağlıklı ve mutlu olmaları adına yapabileceğimiz en etkili altyapı. Pişirdiğimizde vitamin ve mineraller büyük çoğunlukla etkisiz hale getiririz ve kısa vadede geçiş sürecinde veya hastalıklarda seçicilik sebebi ile kullanılması gerekse de uzun vadede deride hassasiyetlere yol açabilir. Bu sebepledir ki, freeze-dried mama ile tanıştım! Donuk formu çiğ beslenmenin geleneksel yöntemi olsa da bazı seçici dostlarımın ancak pişmiş gıda yolu ile çiğ beslenmeye geçebileceğini farkedince, pişirmeden nasıl çekici hale getiririz diye sordum. Freeze-drying çiğ gıdanın nemini aldığı için ödül kadar çekici geliyor ve dondurucuya gerek olmadan yanımızda taşınabiliyor! Pişmiş gıdayı bile yanımızda rahatlıkla taşıyamıyoruz!

Ketojenik Tarif

Ketojenik, faydalı yağ oranının yüksek tutulduğu, karbonhidratın sıfıra yakın olduğu, protein oranının da ortalama miktarda ve kaliteli hayvansal kaynaklardan oluşturulduğu, antioksidanlarla zenginleştirilen beslenme tipine verilen addır. 1:1 oranında ketojenik olan tarifimiz uzun vadeli beslenme için uygundur. Metabolik rahatsızlıklar sebebiyle bize ulaşan dostlarımıza ketojenik tarifin ileri seviyesi için Veteriner Hekimlerinin gözetiminde Ketojenik Mama’ya ek yağ oranını zeytinyağı, hindistan cevizi yağı veya sade yağ kaynaklarıyla artırma yönünde tavsiye veririz. 

Güvenilir Üretim

Taze dana eti, tavuk eti, dana, kuzu ve tavuk sakatatlarını kaliteli protein kaynakları olarak temel alıyor, yumurta, kefir, zeytinyağı, zerdeçal gibi içeriklerle Raw For Us’ın mama ve ödüllerinin sağlığı her anlamda desteklemesini hedefliyoruz. Tüm içeriklerimizi taze satın alıyoruz. Dana eti için Yalçın Et, Tavuk için Banvit, Sakatat İçin Dostlar Sakatat kuruluşlarını tercih ediyoruz. Tesislerini gezerek, denetim altındaki izlenebilirlik prensiplerimize uygun bulduğumuz işletmeleri tedarikçi listemize satın alınacak ürünün hammadde analizlerinin gerçekleştirilmesinden sonra ekliyoruz. Veteriner Hekim Mustafa Gül tedarik ettiğimiz hammaddenin standartlarımıza uygun kabülü ve HACCP yönetimine uygun üretimin kontrolünden sorumlu. İçeriklerimizi ısıl işlem görmeden, koruyucu kullanmadan bütünlüklerini koruyarak ve güvenle saklayabileceğiniz şekilde sizlere ulaştırdığımız için başlangıçtaki hammaddenin tazeliği, besleyeciliği yani kalitesi çok önemli. Bu hassasiyetimiz sayesinde Türkiye’de ilk defa özgün bir marka olarak çiğ evcil hayvan yemi üretmek üzere Tarım ve Orman Bakanlığı’nın onayını aldık. Hammaddeler ve son ürünler düzenli laboratuvar kontrolüne gönderilmektedir. Analiz Sonuçları Örnekleri

Naz @ Raw For Us

Amerika’da Duke’ta başlayan üniversite yıllarımın ülke ve yerleşiklik özlemiyle son bulmasını takip eden süreçte ilk defa bir köpek sahiplendim. Hayatta aradığım her şeyi bulduğumu hissettim. Köpek ve kedi dostlarımın sayısı hızla arttı. Çiğ besleyenler hakkında internette okuyup, o kadar vakti, gayreti nasıl ayırabiliyorlar, keşke ben de yapabilsem diye iç geçirmiştim. Kuru ve yaş mamalarla beslemeye devam ederken birlikte yaşadığım köpeklerimden biri 3 yıldır ısrarcı bir şekilde devam eden deri kaşıntıları sebebiyle tedavi görüyor, mama değiştiriyor ve iyileşmiyordu. Hiçbir tedavi sonuç vermedi. Yakın zamanda birlikte çalıştığım Cheri Lucas beni ziyarete geldiğinde köpeğime çiğ beslenmenin çözüm olacağını söyledi. İlk mamaları Amerika’daki uzman arkadaşlarının tavsiyeleri ve tarifleriyle birlikte hazırladık. Araştırmaya ilham olan çocuğumun hızlı ve kalıcı iyileşmesiyle birlikte bakımını üstlendiğim tüm kedi ve köpeklere bu gıdaları hazırlamaya başladım. Evde kendi bakımımdaki dostlarıma mama hazırladığım sürede de aldığım hammaddeleri ve hazırladığım mamaları Intertek Laboratuvarına test ettirdim. Bu konudaki heyecanım yakınlarımın ilgisini çekti ve kendi dostlarına da beslenme konusunda yardım etmemi istediler. Ortaklarım annem Emine Çakıroğlu, kardeşim Ece Çakıroğlu çok sevdiğim, çok iyi bildiğim ve Türkiye’de yapılması gereken bir hizmeti bir girişime dönüştürmem için destek oldular.

Veteriner Hekim değilim. Beslenme uzmanı değilim. Tariflerimiz dünya üzerinde yapılan tüm taze beslenme araştırmalarının, katıldığım eğitimlerin ve okuduğum kitapların sentezidir. Ar-Ge sürekli devam etmektedir. Kendi çocuklarımı beslemek için çıktığım bu yolda pazarda karşımıza çıkmasını beklediğimizin ötesinde iyi niyetli ürünler oluştu. Tüm lezzetler farklı ve bütünsel kullanım alanlarında, sağladıkları faydalara odaklı üretiliyor. Kısaca, kendimi en iyisini öğrenmek ve üretmek ile yükümlü hissediyorum. Sağlıksız koşullardan sahiplendiğim çoklu tüylü dost bakımı deneyimlerim ihtiyaçlarını birinci elden algılamamı sağlıyor.

En iyi Veteriner Hekimler taze besinleri öneriyor. Eğer hekiminiz sizi desteklemiyorsa, beslenmenin genel sağlık göstergelerini doğrudan etkilediğini kabul eden hekimlere yönlendirilmek için e-mail yazın naz@rawforus.com

Naz Cakiroglu Signature